QINERSINEQ.GL
 
Skip Navigation Links.
Iserit

Inernerit - Partiit

 

Taasiartorfiit tamarmik kisinneqareerput

Inissisimaneq
Qinersineq: Kommunimut qinersineq 2017
Kingullermik nutarterneqarpoq: 16 apr 2024 - 15:26:07 (GMT-2)
Taasiartorfiit naammassisut:73 - Taasiartorfiit katillugit:73
Taasinerit kisinneqarsimasut:25.059 - Taasisinnaatitaasut katillugit:41.036
Afstemningssteder godkendt:73 - Taasiartorfiit katillugit:73

Takujuk
Qinersineq
Nunap immikkoortua
Illoqarfik
Taasiartorfik
Suna malillugu tulleriiaarineq

Taasinerit
PartiAteqKommunimut qinersineq 2017Kommunimut qinersineq 2013Allannguut
Qinersisut amerlassusaatProcentiQinersisut amerlassusaatProcentiKatillugit
+/-
%
+/-
AAtassut2.94911,8%3.06912,9%-120-1,1
DDemokraatit2.0598,2%1.5216,4%+538+1,8
IAInuit Ataqatigiit8.11732,4%7.00629,4%+1.111+3,0
NNaleraq 1.1434,6%00,0%+1.143+4,6
SSiumut10.40741,5%11.33647,6%-929-6,0

Killiffik
Kommunimut qinersineq 2017Kommunimut qinersineq 2013Allannguut
Taasisinnaatitaasut41.03640.909+127
Taasinerit kisinneqarsimapput25.05923.834+1.225
Pappialat taasiviit Atorsinnaangitsut allat132111+21
Pappialat taasiviit Taasivigineqarsimanngitsut252175+77
Taasinerit atorsinnaasut katillugit24.67523.548+1.127
Taasisut procentinngorlugit61,1%58,3%+2,8

Takutinneqartuni taasiartorfiit tamarmik kisinneqareerput